24.04.2013

Pokrzywa + elektryzujące się włosy

Początkowo zamierzałam napisać posta o wpływie pokrzywy na włosy, ale byłby dosyć krótki, więc dodam też coś o elektryzowaniu się włosów.

Pokrzywa

Jest bogata w prowitaminę A, witaminy B2 i C, kwasy mrówkowy i pantotenowy, oraz chlorofil i sole mineralne. Oczyszcza organizm, wzmacnia żołądek, zmniejsza potliwość, działa przeciwbiegunkowo, przeciwanemicznie i przeciwkrwotocznie, poprawia przemianę materii.

Jaki jest jej wpływ na włosy? Wzmacnia cebulki, zmniejsza wypadanie, sprawia, że włosy są bardziej błyszczące i puszyste, niweluje łupież i zmniejsza przetłuszczanie. Napar można pić (najlepiej codziennie, poleca się picie nawet trzech filiżanek), stosować jako wcierkę do skóry głowy lub jako płukankę. Z tym ostatnim powinny uważać blondynki, ponieważ płukanka może farbować jasne włosy na zielono.


Elektryzowanie się włosów

Do elektryzowania może przyczyniać się nadmiar silikonów zgromadzonych na włosach, które pocierając o ubrania tworzą właśnie taki efekt. Jest on wzmagany, gdy włosy są przesuszone, należy więc często i intensywnie nawilżać włosy.

W walce z problemem pomaga płukanie ubrań, z którymi włosy mają kontakt, w płynie do płukania tkanin, działa to na nie antystatycznie oraz nieużywanie plastikowych grzebieni i szczotek, natomiast szczotki z naturalnego włosia należy odpowiednio pielęgnować. Chwilowym rozwiązaniem jest gładzenie włosów dłonią zwilżoną wodą.Przypominam, że zostało jeszcze tylko kilka dni do końca konkursu.

1 komentarz:

  1. Zacznę pić pokrzywę wraz ze skrzypem prawdopodobnie od czerwca albo lipca :)

    Moje włosy całe szczęście się w ogóle nie elektryzują.
    Kiedyś było inaczej...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...