19.04.2013

Jak zmotywować się do dbania o włosy?

Moje włosomaniactwo zaczęło się się dosyć nagle i gwałtownie, bardzo mnie wciągnęło i teraz dbanie o włosy po prostu sprawia mi przyjemność. Zdarza się jednak, że komuś zależy na poprawie stanu włosów i przydałaby mu się lepiej opracowana pielęgnacja, ale nie chce mu się za to zabrać albo postarać się zmienić to, jak traktuje włosy. Może być też tak, że ktoś traci motywację nie widząc efektów lub porównując się z innymi. Jak to zmienić?


Rób zdjęcia
Różnicy w stanie włosów na pewno nie zauważymy z dnia na dzień. Warto więc robić im zdjęcia, najlepiej nie częściej niż co miesiąc, by miały czas na poprawę. Istotne jest to, by zawsze robić zdjęcia w tym samym miejscu, z takiej samej odległości i w dobrym, naturalnym świetle. Można też ubrać tę samą koszulkę, jaką miało się na sobie podczas robienia poprzedniego zdjęcia, by dało się zauważyć przyrost. Gdy po jakimś czasie walki o zdrowe i piękne włosy zaważymy na zdjęciach, że poprawa jest już widoczna, będziemy miały bardziej pozytywne podejście do dalszej pielęgnacji.


Inspiruj się, ale nie porównuj
Mam założony folder ze zdjęciami dziewczyn, których włosy mnie zachwycają. Motywuje mnie do do dbania o swoje, myśl, że może kiedyś będę miała podobne jest cudowne. Można czasami popaść w kompleksy, jednak warto zauważyć, że kobiet z idealnymi włosami jest naprawdę niewiele, a możliwe, że nie ma żadnej. Każdej zdarzają się dni, gdy ich czupryna wygląda po prostu źle. Pocieszające jest to, że zazwyczaj takie włos, które nas inspirują są zazwyczaj doskonałe tylko pod pewnymi względami; długości, gęstości, koloru, blasku czy braku rozdwojonych końcówek, ale praktycznie nigdy pod wszystkimi z nich.


Rób notatki
Pozwala to w zauważeniu, co nasz włosy naprawdę lubią, jak zachowują się po nałożeniu konkretnych kosmetyków. Uczy to też systematyczności. Ja zawsze notuję nazwy produktów, których używam od początku włosomaniactwa, co planuję zrobić w przyszłym miesiącu a także zapisuję sobie informacje o czytanie składów, ponieważ ciągle się tego uczę. Zapisuję też pomysły na kuracje wypróbowane przez inne włosomaniaczki z myślą, że niedługo do tych notatek wrócę i sama zacznę przeprowadzać taką kurację.


Poszerzaj swoją wiedzę
Czytaj o tym, jak pielęgnacja włosów powinna wyglądać w teorii i w praktyce, śledź włosowe poczynania innych dziewczyn, zbieraj informacje o tym, jak czytać składy i co jest dobre dla włosów, czym są wcierki, jak olejować włosy, jak wspomagać się wewnętrznie. Włosy każdej osoby są inne, trzeba więc próbować i kombinować co jest odpowiednie dla naszych, a im więcej wiemy, tym więcej możemy wypróbować na sobie a szansa na to, że znajdziemy coś idealnego dla siebie znacznie wzrośnie. Lepiej jednak nie eksperymentować z czymś, o czym wiemy, że często się nie sprawdza, pogarsza stan włosów lub z czymś, o czym w ogóle nic nie wiemy.


Opracuj plan pielęgnacji
Jeśli nie masz do czegoś motywacji a nie opracujesz sobie planu działania, jeszcze trudniej się za coś zabrać. Wyznacz sobie cel i staraj się do niego dążyć za wszelką cenę. Zapisz sobie czego i kiedy będziesz używać i wykonuj zaplanowane czynności tak, jak to zapisałaś.


To wszystko powinno pomóc Ci pokochać dbanie o włosy, co mi przyszło bez najmniejszego problemu. I co mnie cieszy, przeszło to też na kilku moich znajomych, w małym stopniu również na jednego faceta. ;)

2 komentarze:

  1. Czasem bardzo ciężko jest się zmotywować jeśli od razu nie widzi się efektów, ale nigdy nie należy się poddawać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przed ostatnie zdanie, z tym u mnie tez nie bylo problemu :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...