05.03.2013

Włosy cieniowane czy ścięte na prosto?

Wymyśliłam sobie, że chcę mieć włosy ścięte na prosto, bo chcę, by optycznie było ich więcej na końcu oraz by było mi łatwiej podcinać końcówki. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł, bo włosy bliżej twarzy mają skłonność do silnego falowania. Tak więc włosy ścięte prosto na mokro, po wyschnięciu będą dalej różnej długości. Tak czy inaczej, nie wygląda na to, bym miała zmienić zdanie.
Co można powiedzieć o włosach wycieniowanych? Zdecydowanie trudniej jest je podcinać, a gdy się tego nie zrobi, lub zrobi się niezbyt dokładnie, zniszczone końcówki będą sprawiały, że włosy będą wyglądały na zniszczone na całej długości. Takie cięcie sprawdza się przy włosach gęstych, lub falowanych/kręconych, przy ścięciu na prostu takie włosy nie będą się dobrze układać. Odpowiednie cieniowanie może poprawić skręt, nadać fryzurze objętości i lekkości, nieumiejętnie wykonane sprawi, że włosy będą wyglądały na rzadsze.

 Ścięcie na prosto jest z kolei doskonałe dla włosów prostych i rzadkich/cienkich. Bardzo ułatwia podcinanie końców, wystarczy przejechać nożyczkami po prostej linii. Dla mnie plusem jest też to, że można dla wygody przełożyć sobie wszystkie włosy na bok (gdy są długie) i nie trzeba wtedy męczyć z "wystającymi" pojedynczymi pasmami włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...