25.01.2013

Mity i fakty o włosach

Najpierw chciałabym się pochwalić tym, że nabyłam nowy szampon, konkretnie Avon Baby. Użyłam go może raz czy dwa, gdy z przyczyn osobistych pomieszkiwałam chwilowo u mojego ukochanego i od razu się nim zachwyciłam. Ukochanym tez. :) A jako, że jego rodzicielka jest konsultantką Avonu, stwierdziłam, że go chcę i już. Niestety teraz nawet na kupno szamponu mnie nie stać, więc mogłam oferować w zamian tylko inne kosmetyki do włosów. Dziś szampon dostał się wreszcie w moje ręce i teraz cieszę się jak głupia, bo to chyba mój pierwszy szampon bez SLES. Kiepsko jak na włosomaniaczkę...
1. Częste mycie włosów to przyczyna powstawania łupieżu - MIT

Włosy myjemy przede wszystkim po to, by pozbyć się ze skóry głowy mikrobów, które mogą powodować szybsze nienaturalne złuszczanie się naskórka. Nie samo mycie jest powodem powstawania łupieżu, a źle dobrany kosmetyk lub niedokładne jego spłukanie.


2. Włosy przyzwyczajają się do kosmetyków - PRAWDA

Należy zmieniać co jakiś czas szampony, odżywki i inne kosmetyki do włosów, ponieważ przyzwyczajają się one do zawartych w nich składników a te w efekcie przestają być skuteczne. Zapewnienie włosów zróżnicowanej "diety" sprawi, że ich potrzeby będą zaspokojone.


3. Piwo dodaje włosom blasku - PRAWDA

Rozpylenie piwa pozbawionego gazu na włosy co prawda nie sprawi, że będą ładnie pachniały, ale pozostawi włosy gładkie i błyszczące


4. Częste podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost - MIT

Podcinanie końcówek jest niezbędne dla zdrowego i estetycznego wyglądu włosów, lecz nie sprawi, że będą szybciej rosły. Może się natomiast wydawać, że włosy są gęstsze, ponieważ pozbywamy się końców, które naturalnie są słabsze, zniszczone i cieńsze. 


5. Codzienne mycie włosów powoduje szybsze przetłuszczanie - ?

Może się tak zdarzyć w niektórych przypadkach, gdy skóra głowy próbuje bronić się przed zbyt silnymi detergentami produkując sebum. Mycie delikatnym szamponem bądź odżywką na pewno nie wzmocni przetłuszczania.


6. Włosy wypadają, bo są za długie - MIT

Gdy włosy są dłuższe, zajmują po prostu więcej miejsca, dlatego może się wydawać, że wypada ich więcej niż kiedyś. Długie włosy są oczywiście cięższe, lecz nie jest to waga, z którą cebulka włosa by sobie nie poradziła. Skutkiem tego może być natomiast oklapnięcie.


7. Rzadkie mycie włosów pomoże przy przetłuszczaniu włosów - ?

Spotkałam się z kilkoma opiniami na ten temat. Podobno nie jest to dobry pomysł, bo prędzej doczekamy się nadmiernego wypadania niż zmniejszenia przetłuszczenia, aczkolwiek znam kilka osób, którym faktycznie to pomogło.

2 komentarze:

  1. Liczę na recenzję tego szamponu z avonu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zrecenzuję na pewno. i podam skład, bo nigdzie nie mogłam znaleźć.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...