29.01.2013

Szampon Bambi

Szampon ten kupiła mi znajoma, którą poprosiłam o to zmylona informacją, że nie posiada w składzie SLES. A posiada. Ma również d-panthenol, lecz w składzie znajduje się on dopiero po zapachu. Producent twierdzi, że po zastosowaniu tego szamponu włosy będą puszyste i zmniejszy się problem z przetłuszczaniem się włosów. Moim zdaniem jego minusem jest opakowanie, trzeba za każdym razem męczyć się z zakrętką, co przy myciu włosów jest po prostu niewygodne.
Kolejna recenzja szamponu (Avon Baby) pojawi się w pierwszej połowie lutego.


Przezroczysta butelka z dosyć miękkiego plastiku, wygląda nieco inaczej niż kilka lat temu. Nie podoba mi się otwór, jest duży i wypływa z niego zbyt dużo szamponu. Dodatkowo mamy tu zakrętkę, czego nie lubię.


Wydaje mi się nieco zbyt intensywny jak na zapach szamponu dla dzieci. Nie powiedziałabym, że jest przyjemny, ale też nie jest odrzucający. Kojarzy mi się po prostu z szamponem, jest dosyć charakterystyczny.


 Mam wrażenie, że nie jest w ogóle wydajny. Trzeba nanieść go na skórę głowy w znacznie większej ilości niż inne szampony, szczególnie, jeśli się go rozcieńcza. Z kolei przy próbie rozcieńczenia go choćby z odrobiną wody spływa z dłoni, więc polecałabym tutaj metodę  kubeczkową. Pod tym względem jestem z niego bardzo niezadowolona.


 Polo, Kaufland, Natura, łatwo go dostać. Cena to około 3 zł


 Faktycznie zauważyłam, że włosy mniej się przetłuszczają. I ta różnica jest dosyć spora jak na skutek działania zwykłego szamponu, ponieważ włosy wyglądają świeżo co najmniej pół dnia dłużej. Poza tym są rzeczywiście nieco bardziej puszyste. Nie zauważyłam, żeby plątał włosy, nie powoduje ich wypadania.
Myślę, że jak na taką cenę, naprawdę warto go wypróbować. Może nie sprawdzi się jako szampon pielęgnujący włosy, ale powinien być dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma włosy przetłuszczające się i chce je myć rzadziej. jest moim ideałem w oczyszczaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...