19.02.2013

Kiedy martwić się wypadaniem włosów?

To, że wypadają nam włosy, to nic nadzwyczajnego, jest to naturalny proces, którego nie da się w pełni zatrzymać. Niektórym wypada 50 włosów dziennie, innym 100 i mimo, że jest to duża różnica, jest to norma. Ostatnio spotkałam się z teorią, że jeśli po delikatnym przeczesaniu włosów palcami wypadnie ich więcej niż 3-4, to może już być problem.

Ja sama w ciągu mniej więcej 1,5 miesiąca bardzo skutecznie ograniczyłam wypadanie. Podczas mycia wypada mi ich chyba 1/3 tego co wypadało wcześniej, jeśli nie mniej. Natomiast podczas rozczesywania wypada mi maksymalnie do 5 włosów, czasami tylko 1 lub 2, oczywiście podaję te cyfry na oko. Tak czy inaczej, jestem bardzo zadowolona z efektów.
Średnio 80% włosów wypada podczas mycia i czesania
Kiedy więc należy podejrzewać, że włosy wypadają nam nadmiernie?

  • Gdy podczas czesania prostych włosów zostaje ich na szczotce więcej niż 20, tym bardziej, jeśli między jednym a drugim czesaniem nie minęło dużo czasu.
  • Gdy przy codziennym myciu wypada ich więcej niż kilkadziesiąt. 100 włosów w odpływie to na pewno bardzo niepokojący objaw, ponieważ nie są to nawet wszystkie włosy, które wypadną w ciągu dnia.
  • Jeśli ilość włosów, które wypadły podczas mycia lub czesania wydaje się większa niż zwykle. Należy brać pod uwagę gwałtowne zmiany. Jeśli objętość straconych włosów zwiększy się np. w ciągu roku lub w jeszcze dłuższym czasie - nie ma w tym nic dziwnego, włosów mogą być po prostu dłuższe, więc wydaje się, że jest ich więcej.
  • Gdy po każdym, przeczesaniu włosów dłonią zostanie na niej spora ilość włosów. Przy ilości większej niż 10 naprawdę jest się czego bać.

Nie ma się czym przejmować, gdy wypada nam dużo włosów podczas mycia, jeśli nie myjemy ich codziennie. O to nie powinny martwić się szczególnie dziewczyny o kręconych włosach, ponieważ nie jest dobrym pomysłem by rozczesywały włosy pomiędzy myciami, logiczne więc, że wtedy wypadnie ich więcej. Dodatkowo, gdy przez dłuższy czas nosimy związane włosy również wypadnie ich więcej, gdy je rozpuścimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...