27.02.2013

Pielęgnacja włosów bardzo zniszczonych

Sama mam takie włosy na końcach, myślę, że zostało ich jeszcze conajmniej z 10 cm. Muszę przyznać, że od początku roku ich stan bardzo się poprawił, a to za sprawą zmiany pielęgnacji. Tak więc szczerze polecam stosowania się do tych zasad:
Zrezygnuj z tego, co niszczyło Ci włosy
To najważniejszy punkt. Bez rezygnacji z częstego farbowania, prostowania itp., dalsza pielęgnacja nie będzie skuteczna, bo włosy dalej będą niszczone. Na początku może być to bardzo ciężkie, ale naprawdę warto się do tego stosować. Włosy są o wiele ładniejsze, gdy są zdrowe, niż zaniedbane ale za to w wybranym kolorze lub wyprostowane. Uważaj też na wysokie temperatury, najlepiej zrezygnuj z używania suszarki.

Zetnij najbardziej zniszczoną część włosów
U mnie przyszło to łatwo, naszła mnie ochota więc ścięłam chyba 20 cm włosów i nie żałowałam, bo miałam o wiele zdrowsze i bardziej miękkie włosy, poza tym nabrały objętości. Jeśli nie jesteś gotowa na takie radykalne cięcie, podcinaj włosy dosyć często (najlepiej co miesiąc) o parę centymetrów i rób to tak często, aż pozbędziesz się tej części włosów. Regularne podcinanie jest bardzo ważne szczególnie w wypadku mocno zniszczonych włosów, bo będą się one stale rozdwajały i niszczyły jeszcze bardziej. Należy pamiętać o tym, że włosy podcinamy tylko ostrymi nożyczkami do tego przeznaczonymi.

Myj delikatnie
Dobrym pomysłem jest mycie odżywką, lecz nie u wszystkich ta metoda się sprawdza. Stosuj więc zawsze metodę OMO i unikaj szamponów z SLS i SLES. Wypróbuj szampony dla dzieci i nie męcz włosów codziennym myciem, jeśli naprawdę tego nie potrzebują.

Intensywnie odżywiaj
Koniecznie używaj odżywki d/s po każdym myciu. Maski możesz używać nawet kilka razy w tygodniu, trzymając ją przez 30 minut pod czepkiem i ręcznikiem. Wybieraj produkty o bogatym składzie. Staraj się dostarczać włosom dużo (hydrolizowanych) protein - podstawowego budulca włosów. Proteiny można jednak przedawkować, skutkiem tego będą przesuszone włosy. Należy więc pamiętać o jednoczesnym intensywnym nawilżaniu włosów w czym pomoże miód, aloes, gliceryna itd.

Nakładaj oleje
Początkowo olejuj włosy nawet przed każdym myciem, później wystarczy rzadziej. Olej możesz nakładać też na suche włosy po umyciu, jednak koniecznie pamiętaj, że musi to być minimalna ilość, inaczej włosy będą wyglądały na mocno przetłuszczone. 

Nie unikaj silikonów
Po każdym myciu nakładaj odżywkę b/s, która zawiera silikony, a na końcówki nałóż silikonowe serum, które będzie je chroniło poważniejszymi uszkodzeniami. Uważaj jednak na skład - unikaj alkoholu denaturowego, który może mocno wysuszyć włosy, w przypadku włosów mocno zniszczonych to najgorsze, czym możemy je poczęstować. Unikaj silikonów jedynie w szamponach, chyba, że bez tego nie potrafisz rozczesać włosów.

Czesz delikatnie
Jeśli nie masz kręconych włosów, zawsze czesz je na sucho. Zaczynaj od końców i stopniowo przechodź coraz wyżej. Możesz też czesać włosy partiami. Może to być czasochłonne, ale warto stracić kilka minut więcej, by nie ryzykować większą ilością połamanych lub wyrwanych włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...